JESIENNY ROZKŁAD JAZDY

Jesienny rozkład jazdy, czyli ramowy plan wydarzeń w Muzeum Porcelany Śląskiej

Ramowy plan wydarzeń

Dzień MiesiącNazwa wydarzenia
19-20PaździernikEuropejski Dzień Seniora w Muzeum Porcelany Śląskiej – „Porcelanowa Loteria”
26-27PaździernikŚwiatowy Dzień Dziedzictwa Audiowizualnego – Wystawa multimedialna „Porcelana w kadrze”
27PaździernikHistorie wypalone w porcelanie – Hermann Ohme Fabryka Porcelany Niedersalzbrunn Szczawienko
31PaździernikHalloween w Muzeum Porcelany Śląskiej
2-30Listopad„Porcelana Nagrobna w Muzeum Porcelany Śląskiej” – listopadowa wystawa czasowa

Europejski Dzień Seniora w Muzeum Porcelany Śląskiej – „Porcelanowa Loteria”
Muzeum przygotowało z tej okazji wyjątkową niespodziankę – „Porcelanową loterię”! Każdy bilet wstępu uprawnia seniora do udziału w losowaniu wyjątkowych upominków oraz herbaty gratis!

Muzeum Porcelany zaprasza na multimedialną wystawę, ukazującą porcelanowe eksponaty w filmach, serialach i programach telewizyjnych. Zobacz porcelanę na „Titanicu”, u „Piratów z Karaibów” w „Klanie” lub w Wilkowyjach!

Wykład popularnych pasjonatów i kolekcjonerów śląskich wyrobów – Ireny i Romana Gatys. To świetna okazja do dyskusji i pytań! Przyjdź i skorzystaj!

Halloween w Muzeum Porcelany Śląskiej
Ulep swoją Halloweenową dynię na Warsztacie Plastyka! Po zwiedzaniu m.in. świecącego w ciemności eksponatu z fabryki Schlegelmilcha zapraszamy do stworzenia własnych jesiennych dekoracji na Halloweenową okazję!

„Porcelana Nagrobna w Muzeum Porcelany Śląskiej” – listopadowa wystawa czasowa
Muzeum Porcelany Śląskiej zaprasza na niecodzienną wystawę porcelanowych wyrobów galanterii cmentarnej.

Do zobaczenia w Muzeum Porcelany Śląskiej w Tułowicach!