Warsztaty edukacyjne

Dla szkół i grup oferujemy warsztaty edukacyjne oraz lekcje muzealne, które odbywają się w specjalnie wyposażonej sali, w grupach od 5 do 30 osób. Uczestnicy mają okazję poznać i nauczyć się różnych technik związanych z produkcją i zdobieniem porcelany. Zajęcia prowadzone są przez edukatorów, między innymi przez byłych pracowników fabryki porcelany w Tułowicach i słynne malarki opolskiej pisanki. Programy zajęć dostosowane są również do aktualnej podstawy programowej.

Tematy warsztatów

Chodź pomaluj swój świat: warsztat obejmuje zajęcia dekorowania farbą gotowego wyrobu ceramicznego. Zajęcia świetnie pobudzają wyobraźnię i fantazję, a własnoręcznie malowana ceramika jest piękną pamiątką lub prezentem!

Średni czas trwania: 60 min | Cena: 65 zł/os.

Plastyka u Ceramika: daj się ponieść wyobraźni, uformuj własne naczynie lub figurkę. Zajęcia wyrabiania formy z masy ceramicznej lub gliny uczą cierpliwości, rozwijają wyobraźnię i pogłębia estetyczną wrażliwość.

Średni czas trwania: 60 min | Cena: 65 zł/os.

Malowanie Stalówką Wzorem Opolskim:  kultywowanie ludowej dekoracji pochodzącej z opolskiej kroszonki, przeniesionej na porcelanę w latach 60. Dekorowanie porcelanowego wyrobu za pomocą stalówki i farb, motywem wielobarwnych drobnych kwiatów. Umiejętność ręcznego malowania wzoru opolskiego została wpisana na krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO

Średni czas trwania: 60 min | Cena: 65 zł/os.

Podane do Stołu: tu dowiesz się jak aranżować i nakrywać stół zgodnie z charakterem przyjęcia. Kultura stołu to zajęcia doceniane nie tylko przed studniówką i pierwszą komunią. Zostań Mistrzem Ceremonii. Zajęcia odpowiednie w każdym wieku.

Średni czas trwania: 45 min | Cena: 15 zł/os.

Umów się, napisz do nas: porcelana@muzeatechniki.pl