Historie wypalone w porcelanie – Hermann Ohme Fabryka Porcelany Niedersalzbrunn Szczawienko

Zapraszamy wszystkich miłośników porcelany Hermanna Ohme na wykład pasjonatów i kolekcjonerów śląskich wyrobów – Ireny i Romana Gatys. Państwo Gatys opowiedzą o porcelanie z wytwórni Ohme, przedstawią ciekawostki, dokumenty i niepublikowane informacje o fabryce. Wyjaśnią funkcjonalność ciekawych porcelanowych wyrobów z dawnych lat. Opowiedzą nam także o tworzeniu swojej kolekcji. Muzeum Porcelany Śląskiej w swoich zbiorach posiada ciekawe eksponaty wytwórni Ohme, które dostępne są na ekspozycji.
Wykład odbędzie się w Muzeum Porcelany Śląskiej w Tułowicach w sali technologii na parterze w dn. 27.10.2024 r. o godzinie 13:00.

Podczas wykładu zaprezentowany i omówiony zostanie „eksponat miesiąca”, pochodzący ze zbiorów kolekcjonerów, dostępny na naszej ekspozycji.

Możliwość wcześniejszej rezerwacji, której można dokonać telefonicznie pod numerem telefonu 781 717 777 lub mailowo pisząc na adres porcelana@muzeatechniki.pl

Wykład to świetna okazja do zadania prowadzącym pytania o zagadkowe i nierozszyfrowane sygnatury z Waszych prywatnych kolekcji! Przyjdź i skorzystaj!

Udział w wykładzie jest odpłatny:
40.00 zł / Wykład
50.00 zł / Wykład + zwiedzanie Muzeum

Irena i Roman Gatys
Kolekcjonerzy i miłośnicy śląskiej porcelany od ponad 30 lat. Zajmują się badaniem i dokumentowaniem dziejów porcelany śląskiej, a także poszukiwaniem i zbieraniem materiałów związanych z działalnością fabryk i manufaktur porcelany. Efektem wieloletniego zainteresowania tym tematem, oprócz imponującej porcelanowej kolekcji, są publikacje o śląskiej porcelanie.