Dzień Ratownictwa Medycznego. Wystawa czasowa

Zabytkowa apteczka pierwszej pomocy z kolekcji Muzeum Porcelany Śląskiej

Zapraszamy na specjalną wystawę poświęconą porcelanowym naczyniom i akcesoriom medycznym używanym w przeszłości takich jak: pojemniki na leki, porcelanowe tabliczki apteczne, zabytkowa apteczka. Dowiedz się, jak porcelana była wykorzystywana w dawnych szpitalach i gabinetach lekarskich na Śląsku i nie tylko. Zobacz jak wyglądała przedwojenna apteczka i jej wyposażenie. Odgadnij znaczenie użytkowych porcelanowych przedmiotów z minionej epoki. Zobacz oryginalne recepty z 1927r. Kasy Chorych samego założyciela fabryki – Reinholda Schlegelmilcha!!!

Po zwiedzaniu na hasło „Zdrowie” herbata w zabytkowej porcelanie GRATIS.

Z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego oferujemy 30% zniżki do biletu dla wszystkich osób pracujących w służbach medycznych: ratowników, pielęgniarzy, rehabilitantów i lekarzy.

Do zobaczenia w Muzeum!